dialog1.jpgdialog2.jpg

Aktuálně

20. 3. Setkání Pražského klubu spisovatelů: Otomar Dvořák

Pozvánka na premiéru filmu Otomara Dvořáka
Pozvánka na premiéru filmu Otomara Dvořáka

Otomar Dvořák, spisovatel, novinář, scenárista, textař, publicista, dramatik a příležitostný herec. Je členem Obce spisovatelů.

Vystudoval Střední průmyslovou školu a poté FAMU – obor dramaturgie a scenáristika.[1] Od roku 1998 byl členem redakční rady časopisu Fantastická fakta.[1] Pracoval jako dramaturg v hudebním divadle Semafor a v Městském divadle Zlín, poté jako spisovatel na "volné noze".

Je autorem literatury faktu týkající se historických a přírodních záhad, knih z oblasti historie, sci-fi, fantasy a hororu. Píše také televizní scénáře, divadelní hry a písňové texty. Spolupracuje na rozhlasových a televizních pořadech Stanislava Motla z cyklu "Stopy, fakta tajemství" a TV sérii pro mládež "Záhady Toma Wizarda". Pro televizi CS film, kanál Kino Svět připravuje se svým studiem J.O.P. jako scenárista, režisér a moderátor cyklus publicistických pořadů Magazín záhad a Tajemná místa. Součástí Magazínu záhad je rubrika Magická kuchařka, v níž s manželkou Evou Zajícovou seznamují diváky s různými obřadními a výročnímí jídly našich předků.

 

Powered by PD CČSH