Aktuálně
Dialog0407
- Podrobnosti
- Zveřejněno 30. 11. -0001 1:00
O nás Řekli o nás Kde nás najdete Členové a hosté Aktuální program
Sborníky k stažení: - Sborník k výročí TGM.pdf - Dialog na cestě.pdf - Dialog na cestěII.pdf Novinky: 22.04.06 - Změna termínů konání pravidelných schůzek LDK ze středy na úterý 18.15 h na stejném místě. Viz. Kde nás najdete
"Program klubu duben 2007"
KDY A KDE SE SETKÁVÁME
Každé úterý v 18 hodin – zasedací místnost ve dvoře vlevo, Vítkova 13, Praha 8 – Karlín.Na pravidelných klubových schůzkách se věnujeme autorskému čtení (předčítáme z vlastní tvorby i z oblíbených autorů beletrie i odborné literatury), přípravě pořadů pro rozhlas (např. květen - rádio Proglas - redaktorka Mgr. Anna Štěpánková), redigování článků k uveřejnění v tisku, povídek, dále režijní, dramaturgické a recitátorské přípravě vystoupení v Praze i mimo metropoli. Týmově chystáme přednášky, matiné, soaré a vernisáže. Pro naše webové stránky zpracováváme fotoreportáže, články a příspěvky do všech rubrik (v současnosti budeme otvírat nové rubriky „Publicistika“ a „Co čteme, o čem přemýšlíme“).Páteří naší tvůrčí činnosti jsou sborníky a almanachy. Po dvou vydaných sbornících Dialog na cestě 1 + 2 (s tématy „DIALOG“ 2005 a „SVĚTLO“ 2006) plánujeme vydání 3. sborníku Dialog na cestě 3 (2007), jehož autoři se literární formou (básně, povídky, úvahy, eseje) vyjadřují k tématu „CESTA“. Máme rozpracovaný almanach poezie. Redigujeme vydání další knihy povídek Oty Ševčíka „BLUES KRALUPSKÝCH RÁN“.KDO JSME
Jsme otevřené, tolerantní a ekumenicky laděné společenství. Vřele vítáni mezi námi jsou tvůrčí lidé všech generací, kteří chtějí přispět svou poezií i prózou, svými kresbami, grafikami, fotografiemi, nebo hudbou. Zveme zájemce, kteří rádi diskutují o závažných tématech, baví je recitovat svou i cizí poezii, dokáží na sobě pracovat a těší je navazovat na druhé v týmové tvůrčí spolupráci, jsou empatičtí a invenční, a rádi by například vystupovali v rozhlase.
![]() |
dialog0407 |
V úterý 17. 4. 2007 bude ve spolupráci s revue PROSTOR uspořádána „Diskuse na téma Multikulturnost“. Začínáme v 18 hodin, Vítkova ul. 13, v zasedací místnosti NO Praha 8 - Karlín.Hosty budou šéfredaktor revue PROSTOR Milan Hanuš, Magdalena Fiřtová, doktorandka na Fakultě sociálních věcí UK a pracovnice kanadského velvyslanectví, Čechokanaďan Edvard Outrata, ředitel Českého statistického úřadu.Východiskem pro diskusi bude dvojčíslo revue PROSTOR 73 – 74 , které je věnováno tématu „Multikulturní kontrasty - kanadský experiment, Češi a svět". “Se sílícím přílivem přistěhovalců z arabských zemí a z dalších koutů světa začíná mít západní společnost vážný problém. Jak začlenit příslušníky odlišných kultur do zcela jiného prostředí, aniž by došlo ke "ghettoizaci" etnických menšin na straně jedné a podkopání kulturních a civilizačních základů naší společnosti na straně druhé? Kanada si s tímto problémem poradila po svém: už v sedmdesátých letech minulého století přijala politiku oficiálně podporující kulturní a etnické odlišnosti přistěhovalců. Multikulturalismus se v Kanadě stal oficiální vládní doktrínou“, říká Zdena Mejzlíková z revue PROSTOR. V naší diskusi se budeme zabývat těmito problémovými okruhy:· V čem jsou největší přednosti a v čem nedostatky kanadské multikulturní politiky? Do jaké míry plní tato politika založená na podpoře různých etnik a kultur svůj účel: Vede k větší soudržnosti kanadské společnosti nebo přispívá k oslabování společně sdílených vazeb, principů, tradic a v důsledku toho i k pocitům ztráty kulturní identity? · Mělo by být (nejen) v Kanadě multikulturalismu ještě více, nebo by se mělo naopak spíš ubrat?· Jaký je ve srovnání s kanadským multikulturalismem americký „asimilační" model založený na představě tavícího kotle (melting pot), v němž se přistěhovalci bez ohledu na zemi původu mají „přetavit" v americké státní občany ? Měla by se kanadskou cestou vydat i Evropa, a konkrétně i Česká republika, anebo je kanadský model příliš specifický a pro evropské a české poměry nevhodný? · Existuje v takovém případě pro Evropu (EU) i nějaká jiná „třetí cesta“?Markéta HlasivcováLiterárně dramatický klub Dialog na cestěPřipravujeme:
Klub Dialog na cestě je zván na Kladno. Vystoupení členů a vernisáž kreseb a grafik Pavla Grüna z NO CČSH organizačně zaštiťuje farář Mgr. Stanislav Jurek, básník a člen klubu Dialog na cestě.Ve výhledu je další pozvání do Litoměřic, které organizuje Ing. Ivo Kraus.
![]() |
dialog0407 |