Aktuálně
Duše v peří: A. Marhoul a O. Hník
- Podrobnosti
- Zveřejněno 11. 5. 2017 15:47
Až budete chtít ukrýt svoji duši v peří, zastavte se vždy první čtvrtek v měsíci v ulici U půjčovny 8, v koučinkovém středisku a kavárně na Praze 1, v čase kolem 17,30.
Pořady v prolínání hudby se slovem básníků věnované vždy jednomu tématu, tentokrát to byla vášeň v poezii, uvádí básník Alois Marhoul, člen OS a doc. Ondřej Hník z Pedagogické fakulty UK
V pořadu komponovaném jedním tématem avšak věnovanému třeba i městu Olomouci od Jaroslavy Pechové, dále poezie dvou architektů Antonína Šíchy a Marka Housky. Zazněla i poezie psaná k výtvarnému umění a umělecké fotografií Michaela Dundy a básnířky Gladys k vážné hudbě i verše básníků léta publikujících knižně svoji poezii, Jarmily Hannah Čermákové, Dušana Spáčila a Jiřího Čeňka, který publikuje i v časopise Hlas národa v Chicagu. Další verše přednesli Luboš Koláček, Josef Soukal, Miloš Hude /Chci slunce/ a Monika Soukalová.
A na co se můžeme těšit v Duši v peří, příště? Je to poezie vyjádřená jinak než slovem. A to první čtvrtek v měsíci, ve stejnou dobu za podpory pražské Obce spisovatelů.
Gladys
Ve čtvrtek 4. května v 17.30 v kavárně Duše v peří, U půjčovny 8, Praha 1. Téma. “ Vášeň v poezii”. Moderují Ondra Hník a Lojza Marhoul, kytara a zpěv Viktor Cais, majitelka kavárny – Zdeňka Gonsiu.